Nikah Sarayı
Nikâh Sarayı İftarda Erzurumluları Ağırladı Nikâh Sarayı İftarda Erzurumluları Ağırladı

Ümraniye Belediyesi Ramazan ayı boyunca iftar sofralarında biraraya geldiği, hemşehri dernekleriyle bir kez daha buluştu. Belediye Nikâh Sarayında düzenlenen son iftar yemeğinde Erzurumlu hemşehriler bir araya geldi.

Ümraniye’deki hemşehri derneklerine iftar yemekleri veren Ümraniye Belediyesi, Belediye Nikâh Sarayı bahçesinde düzenlenen son iftar programına Erzurumlular Derneği ve hemşehrilerini bir araya getirdi. İftar programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Bakır Çetin, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye EKM Başkanı Hamit Öz, Erzurum Dernek Başkanı Abdülaziz Öz, dernek yöneticileri ve hemşerileri katıldı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Abdülaziz Öz, “Bu mübarek ramazan ayında hemşerilerimizle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Rabbim birliğimizi beraberliğimiz daim etsin. İslam âlemi olarak rahmet ayı olan Ramazan ayına ulaşmanın öncesinde mutluluğunu ve muhabbetini yaşadık. Bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün Müslümanların mübarek Ramazan bayramını da en kalbi duygularım tebrik ediyorum” dedi.

TÜRKAN ÖZTÜRK, “RABBİM BİZLERİ NİCE RAMAZANLARA KAVUŞTURSUN”

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk, “11 ayın sultanı olan Ramazan Ayının son günlerini yaşıyoruz. Rabbim bizleri nice Ramazanlara kavuştursun. Biz Ümraniye halkı ile birlikte güçlüyüz. Sizlerle birlikte bu iftar sofralarında bir araya gelmek bizim için mutluluk kaynağı. İftar sofraları kardeşlik ve paylaşmanın bir göstergesidir. İslam âlemi olarak ne yazık ki, Filistin’de yaşanan olaylardan dolayı hepimizin yüreği yaralı. Rabbim bu zulmü durdursun. İcabınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, hayırlı Ramazanlar ve Bayramlar dilerim.” dedi.

İftar yemeğinin ardından, Ümraniye Erzurumlular derneği, Ümraniye Meydanda bulunun dernek stantında misafirlerini ağırladı.

Tarih : 28 Temmuz 2014
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari